UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
 HOME O NAS OFERTA STREFA MIESZKAŃCA PRAWO FAQ KONTAKT POLITYKA PRYWATNOŚCI
FAQ
Czy uchwała wspólnoty mieszkaniowej podjęta na ogólnym zebraniu tejże wspólnoty może być przez zarząd wspólnoty w jakimkolwiek stopniu zmieniana, bez uzgodnienia tych zmian ze wspólnotą lub z samą radą wspólnoty?
Uchwały zebrania może zmieniać tylko zebranie. Działanie zarządu przekraczające upoważnienie właścicieli może być nawet uznane za przestępstwo, dlatego nikomu nie radzę stosowania takich praktyk. Jeśli chodzi o radę właścicieli, to trudno mi się wypowiadać o kompetencjach bytu, którego w ustawie o własności lokali nie ma. Rada właścicieli jest wymysłem urzędników, który co prawda ma swoje plusy, takie, że w radzie skupiają się najaktywniejsi właściciele, z szeregów, której wyłania się przyszły zarząd wspólnoty, ale z drugiej strony jest to ciało nieumocowane prawnie, a co za tym idzie - może być wykorzystywane do manipulacji przez np. administrację.