UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
 HOME O NAS OFERTA STREFA MIESZKAŃCA PRAWO FAQ KONTAKT POLITYKA PRYWATNOŚCI
FAQ
Jak często zwołuje się zebranie właścicieli?
Zebranie teoretycznie zwoływać można tak często jak to się podoba zarządowi wspólnoty lub właścicielom. Ustawa nakłada tylko pewne minimum określone w art. 30 ust.1 punkt 3 "Zarząd jest zobowiązany zwoływać zebranie ogółu właścicieli, co najmniej raz w roku, nie później niż w pierwszym kwartale każdego roku". W praktyce zebrania odbywają się właśnie w pierwszym kwartale i są poświęcone ocenie minionego roku i planom na rok bieżący. Czasami zwołuje się zebranie w ciągu roku, w przypadkach, kiedy należy omówić i podjąć decyzję ważną dla wspólnoty.